| Manufacturer | Sealey |
| Part Number | VEN300AK1 |
| Product Dimensions | 1.13 x 8.2 x 1.13 cm; 3.52 Kilograms |
| Batteries | A batteries required. |
| Item model number | VEN300AK1 |
| Size | 231mm x 369mm x 362mm |
| Colour | Orange |
| Item Package Quantity | 1 |
| Number of Pieces | 1 |
| Included Components | Flexible Ducting ร300mm 5m |