| ASIN | B00EP8HA4C |
| Batteries Included? | No |
| Batteries Required? | No |
| Best Sellers Rank | #717,104 in Tools & Home Improvement ( See Top 100 in Tools & Home Improvement ) #1,745 in Spray Paint |
| Color | Clear |
| Customer Reviews | 4.6 4.6 out of 5 stars (20) |
| Date First Available | August 22, 2013 |
| Is Discontinued By Manufacturer | No |
| Item Package Quantity | 1 |
| Item Weight | 7 pounds |
| Item model number | MDCO17762 |
| Manufacturer | RUSFRE |
| Material | Chemical |
| Part Number | RUS-1000-6C |
| Product Dimensions | 1 x 1 x 1 inches |
D**N
HIGH QUALITY
Been using for over 20 years for corrosion fighting
P**T
great product
the good stuff
T**M
Very good product. I use it mostly on old cars ...
C**.
Too Thick
The Rust Proofing was too thick to go through the gun. I had to thin it with Kerosene 30%.