title: "Nipparts N5501045G Shock Absorber"
brand: "nipparts"
price: "R$646"
in_stock: false
url: https://www.desertcart.com.br/products/65093879-nipparts-n5501045g-shock-absorber
store_origin: BR
region: Brazil
---
# Nipparts N5501045G Shock Absorber
**Brand:** nipparts
**Availability:** ❌ Out of Stock
## Quick Answers
- **What is this?** Nipparts N5501045G Shock Absorber by nipparts
- **Is it available?** Currently out of stock
## Best For
- nipparts enthusiasts
## Why This Product
- Trusted nipparts brand quality
## Description
This part fits with the following models: Nissan Qashqai Qashqai + 2 2.0 (2006 – 2013) 104kW Nissan Qashqai Qashqai + 2 1.6 (2006 – 2013) 86kW Nissan Qashqai Qashqai + 2 1.6 dCi (2006 – 2013) 96kW Nissan Qashqai Qashqai + 2 and 1.6 (2006 – 2013) Nissan Qashqai/Qashqai + 2 2.0 dCi (2006 – 2013) 110 kW NISSAN QASHQAI Qashqai +2 2.0 dCi 4x4 (2006 – 2013) 110 kW NISSAN QASHQAI Qashqai + 2 2.0 4x4 (2006 – 2013) 104kW Nissan Qashqai Qashqai + 2 1.5 dCi (2006 – 2013) 81KW Nissan Qashqai Qashqai + 2 1.5 dCi (2006 – 2013) 76kW Nissan Qashqai Qashqai + 2 1.6 dCi 4x4 (2006 – 2013) 96kW This list is an example of compliant when you buy all cars to this section. Please check you, in the product search raised moulding effects to the top of this product to fit your car. The appropriate p/Nissan 54303 JD00 A/Nissan 54303: JE21 A/Nissan E4303 – JD01 A; Nissan 54303 JD71 A/Nissan E4303 – JD73 A/Nissan E4303 – BR20 A; Nissan 54303 JD73 A/Nissan 54303 – JM00 A; Nissan E4303 BR24 A; Nissan 54303 JD70 A; Niss