title: "E14/E12/G9/G4 LED 4W White/Warm White 2835 Corn Light AC 220-240V"
brand: "unknown"
price: "R$1"
in_stock: false
url: https://www.desertcart.com.br/products/38070606-e14-e12-g9-g4-led-4w-white-warm-white-2835
store_origin: BR
region: Brazil
---
# E14/E12/G9/G4 LED 4W White/Warm White 2835 Corn Light AC 220-240V
**Brand:** unknown
**Availability:** ❌ Out of Stock
## Quick Answers
- **What is this?** E14/E12/G9/G4 LED 4W White/Warm White 2835 Corn Light AC 220-240V by unknown
- **Is it available?** Currently out of stock
## Best For
- unknown enthusiasts
## Why This Product
- Trusted unknown brand quality
## Description
Description:E14/E12/G9/G4 LED 4W White/Warm White 2835 Corn Light AC 220-240VConnectorE14/E12/G9/G4Type LED Bulb Light Color White/Warm White Color Temperature (K) 6000-6500K/3000-3500K Wattage (W) 4W Voltage (V)AC 220-240VLight Source SMD 2835 LED Quantity 64 Luminous Flux (lm) 380LM Beam Angle 360° Sheathing Material Ceramic + PC Package Included 1 X LED Bulb Features: Long Life Expectancy, Low Power Consumption, Energy Saving. Function: Home Lighting, Studio and Exhibition Lighting, Commercial Lighting. Kindly Reminder: 1. Please confirm the voltage first. If the voltage of a product is 12V-24V, then you must use a professional LED voltage converter. 2. Please check the specifications of the product carefully before ordering to insure a proper fit. 3. Do not disassemble any bulbs by yourself. 4. Be sure to cut the power off before beginning installation to avoid personal injury.